Zvíkovské divadelní léto 2021


Dámy a pánové, v loňském a v letošním roce ovládl veškerý náš život covid-19. Zasaženy byly všechny oblasti našeho života, a to i kultura. Po rozvolnění v létě 2020 se náš spolkový život částečně uvolnil, a sehráli jsme pro diváky v Gotickém příkopu a na Zvíkově oblíbenou hudební komedii Poprask na laguně.
O to s větší vervou jsme se pustili v září 2020 do zkoušení nových her. Tak jak ale postupoval koronavir, bvla postupně omezována účast členů souboru na zkouškách. Scházeli jsme se ve skupinkách po 6, 4 nakonec po dvou. Náš spolkový život byl definitivně utlumen v prosinci 2020. Ale i v nejhorším období jsme věřili, že se vrátíme do zkušebních prostor souboru. To se nám podařilo v květnu t.r. a od té doby zkoušíme tam, kde jsme přestali v loňském roce. Pro diváky máme připravené dvě premiéry, obě se odehrají na hradě Zvíkov v rámci Zvíkovského divadelního léta 2021. V pátek a sobotu 6. a 7. 8. 2021 od 20.30 hod. to bude komedie O lásce, v níž budeme sledovat příběh manželského páru středního věku. Na pátek 13. a sobotu 14. 8. 2021 ve 20.30 hod. jsme připravili komedii Dveře. V očistci se sejdou lidé s různými osudy, kteří si do nebe přinesli věci, kterých se nechtěli vzdát ani po smrti, ale s nimiž nemohou pootevřenými dveřmi do nebe projít.
Jako v loňském roce tak i letos odehrajeme již zmíněnou hudební komedii Poprask na laguně v pátek a sobotu 16. a 17. 7. 2021 od 21.00 hodin.
Jako předkrm pak uvedeme Poprask na laguně v Gotickém příkopu 14. 7. 2021 od 20 hod.
Pro diváky máme letos jedno velké překvapení. V r. 2019 jsme navázali úspěšnou spolupráci s divadelním souborem Divadla Štefana Kvietika z družebního města Veľký Krtíš. Budeme moci si osvěžit a připomenout malebnost slovenského jazyka ve dvou představeních, a to v divadle jednoho herce v Gotickém příkopu 23. 7. 2021 ve 20 hodin a na Zvíkově 24. 7. 2021 od 21 hod. Herci si pro nás připravili komedii Pinďůr.
Připomínáme, že i letos se budou moci diváci zdarma z Písku dopravit autobusem na Zvíkov a zpět, odjezd z Písku je stanoven na 18.00 hodin.

Jsme přesvědčeni, že se diváci na nás těší stejně jako my na diváky. Přejeme všem hezké léto a hodně hezkých kulturních zážitků. Vaše #Prácheňskáscéna 🎭
Text: Milan Kurstein