O lásce

O lásce

Philippe Claudel

MUŽ Ten kretén Skisistorn! Idiot! Bože můj to je ale debil! Jak já toho chlapa nesnáším! Už jenom to blbý jméno! A jak se nese! Jako kdyby byl z bůhví jaký rodiny! Nevím, kde to sebral! Táta vesnickej křupan z nějakýho zapadákova a kluk vyrost na hnoji, z kyselýho mlíka a smradlavýho sejra! Sláma mu kouká z bot, ale tváří se, jako kdyby na svět přišel se stříbrnou lžící v hubě! No ne, mně se to snad zdá! Svý ženě vyká, každý ženský líbe ruku, vsadím se, že tobě ji líbal taky, a ať Dalmas řekne jakoukoliv pitomost, on s ním hned souhlasí: „Samozřejmě, pane Dalmasi!“ „To rozhodně, pane Dalmasi!“ „Výborný nápad, pane Dalmasi!“ „Blablablabla, pane Dalmasi!“ a všichni ho poslouchají, jako kdyby co slovo, to perla! Já tě dokonce viděl, no jo, tebe, jak se na něj usmíváš, visíš mu na rtech, zatímco on káže o finanční krizi, americký politice a úrokových sazbách! Úplně tě to uchvátilo, kurvafix!

ŽENA Vzdyt‘ já ho vůbec neposlouchala! A kdo mě to pořád nutí chodit na ty přiblblý večeře, dívat se, jak se všichni klepete před svým šéfem? Kisteron ještě není nejhorší!

MUŽ Skisistorn!

Komorní hra, která s lehce drastickým humorem sleduje pár středního věku, který ve svém přepychovém bytě probírá nejrůznější traumata dlouholetého manželského vztahu…